O czym może świadczyć krew w kale przy zdiagnozowanym zapaleniu żołądka?

Dzień dobry, trzy tygodnie temu miałam zdjagnozowane zapalenie żołądka. Po tygodniu bóle zołądka i pleców ustąpiły i pojawiły się zaparcia. Dzisiaj po załatwieniu się pojawiła się krew była na kale i na papierze, pojawił się ból odbytu i podbrzusza. Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Paweł Szadkowski

Taki objaw może być spowodowany guzkami krwawniczymi, czyli tzw. hemoroidami.