Krew w kale i bóle dołu brzucha

Witam mam taki problem od pół roku w kale mam krew byłam u swojego lekarza stwierdził że to hemoroidy dostałam leki i czopki i przez jakiś czas miałam spokój oczywiście robiłam wyniki na krew wyniki z krwi były bardzo dobre. lecz wyszło że jest krew utajona w kale bywa tak że nie mam problemu z załatwianiem się i nie jest widoczna w tedy krew ale bywa i zawsze przed boli mnie na dole brzuch i mam wzdęcia i burczy mi w brzuchu ale nic po za tym nie wiem co to moze być? dziękuję za pomoc

Marta Mielniczuk

Witam, obecność krwi w kale może być spowodowana wieloma różnymi schorzeniami, m.in: guzki krwawnicze (hemoroidy), uchyłki jelita grubego, choroby zapalne jelit, nowotwory, polipy, zapalenie uchyłka Meckela, zaparcia i inne. Przyczyny krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego można różnicować jedynie po przeprowadzeniu badania i zebraniu dokładnego wywiadu. Pozdrawiam