Sok pomidorowy a wpływ na organizm

Chciałam się dowiedzieć czy picie soku pomidorowego 1 raz dziennie od 3 miesięcy nie wpłynie negatywnie na mój organizm. Nadmieniam iż ćwiczę 5 x w tygodniu.

Sok pomidorowy jest dobrym źródłem potasu oraz likopenu o silnych właściwościach przeciwutleniających i przeciwnowotworowych, ponadto cechuje się niską kalorycznością i efektem glikemicznym. Jest zatem jak najbardziej polecany w diecie osób aktywnych fizycznie.