Spadek poziomu cukru we krwi a zachowanie

Dziwne zachowanie ojca , spadł mu cukier do takiego stanu ze nie mogl ustać na nogach ,pot strasznie sie lał .Nagle w nocy wydaje nam sie ze cos mu sie musialo przysnic dlatego ze od tego czasu ma strasznie zaburzenia pamieci ,wmawia nam ze bylismy w jakims miejscu ze ja czyli córka jego pojechalam tam .Nie da mu sie przemowic ze takiego czegos nie bylobo odrazu wpada w zlosc i jak mu sie przypomni co 2godz jest w stanie to samo powtorzyc czy tam pojechalam.co robic ?co moglo mu sie stac? pomocy

Dzień dobry,

Hipoglikemia niekorzystnie wpływa na centralny układ nerwowy i może dawać bardzo różne objawy m.in. w zależności od jej nasilenia i czasu trwania. Powtarzające się hipoglikemie niekorzystnie wpływają na pamięć itd. Proszę sprawdzać, czy Tacie nie spada za bardzo cukier, bo może mieć to związek z jego zachowaniem.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz