Spłycona lordoza lędźwiowa i krążki z cechami zmian zwyrodnieniowych w wyniku MRI a konieczność operacji

Witam. Mam 25 lat i jestem mężczyzną. Mam silny ból prawej nogi. badanie MRI: lordoza lędźwiowa spłycona. Krążki m-k L3/4 L4/5 L5/S1 z cechami zmian zwyrodnieniowych w postaci obnizenia wysokosci i sygnału. Centralna lateralizująca na strone prawą przepuklina krążka m-k L5/S1 z tendecją do dystalnej sekwestracji, prawy otwór m-k zwezony z uciskiem na prawy korzen nerwowy, lewy otwór przewezony. Czy to poważne i czy konieczna jest operacja?

Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu wskazują na obecność wykładników choroby zwyrodnieniowej oraz patologicznych zmian wpływających na obecne w kręgosłupie struktury nerwowe. Aby zatrzymać proces destrukcji kręgosłupa oraz nie doprowadzić do pojawienia się silnie wyrażonych dolegliwości bólowych warto wdrożyć odpowiednie postępowanie terapeutyczne, rozszerzone o konkretne ćwiczenia. Sugerowałabym konsultację z rehabilitantem lub neurochirurgiem.