Sposoby na wzrost masy ciała

Witam.Mam 30 lat i waze 75 kg.Chciałbym przytyć,ale choć sporo jem nie moge.Czy istnieje jakaś dieta lub coś dobrego na wiekszy apetyt?Proszę o pomoc

Witam serdecznie,

Proces tycia u osoby z szybką przemianą materii nie jest łatwy, wymaga wytrwałości i przestrzegania kilku zasad:

Należy spożywać od 5 do 6 posiłków dziennie, co 2-3 godziny, o podobnych porach każdego dnia. Pierwszy posiłek należy zjadać nie później niż 1 godzinę po przebudzeniu, natomiast ostatni na 2 godziny przed snem.

Śniadania muszą być spore i bogate w węglowodany złożone.

Należy pić 1-2 litry płynów dziennie, przede wszystkim pomiędzy posiłkami.

Pomiędzy posiłkami wskazane jest sięganie po duże ilości zdrowych przekąsek: orzechy, nasiona, pestki, suszone owoce.

Dziennie należy spożywać nie mniej niż 2-3 łyżki oliwy z oliwek lub innego oleju roślinnego, jako dodatek do potraw.

Można dowolnie stosować przyprawy i zioła aromatyczne. Sól można spożywać jedynie w niewielkich ilościach.

Nie należy pomijać żadnego z wyznaczonych posiłków.

Należy unikać produktów, które powodują biegunki lub inne dolegliwości jelitowo- żołądkowe.

Należy unikać napoi energetycznych oraz zawierających kofeinę, dużo teiny i innych związków przyspieszających przemianę materii. Nigdy nie sięgać po środki przeczyszczające, pobudzające.

Należy zadbać o odpowiednią dawkę snu min. 7 godzin.

Przed samym snem warto wypić napar z melisy(działanie uspokajające, zwolni przemianę materii), zjeść łyżkę miodu, wypić szklankę mleka.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację
tel.506225670
Mgr Joanna Wasiluk

Witam, współpracę z dietetykiem należałoby rozpocząć od ustalenia przyczyn niedoboru masy ciała, od oceny składu ciała, ale przede wszystkim od poznania dotychczasowego sposobu żywienia.Być może dieta jest niedoborowa energetycznie i w niezbędne składniki, stąd taka masa ciała. Zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl. Serdecznie pozdrawiam