Spóźniłam się z zażyciem dwóch tabletek - czy ochrona antykoncepcyjna nadal występuje?

Biorę tabletki codziennie o godzinie 6, w niedziele wzięłam później, około godziny 12 w południe, w poniedziałek zapomniałam i wzięłam tabletkę dopiero o 19. Różnica miedzy stałą porą przyjmowania przeze mnie tabletek a 19 jest większa niż 12h, ale ze względu na to, że w niedziele miałam małe spóźnienie to różnica miedzy dwiema kolejnymi tabletkami nie jest większa niż 36h. Czy jest ryzyko, że mogę być w ciąży? Czy ochrona antykoncepcyjna nadal działa?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Do pełnego opisu należałoby jeszcze dodać, w którym tygodniu czy dniu blistra się Pani znajdowała w momencie przesunięcia tabletek. Jeśli był to drugi tydzień, to można spać spokojnie, jeśli trzeci, to proponuję nie robić przerwy w danym cyklu i od razu rozpocząć kolejne opakowanie. Jeśli pierwszy, to dla bezpieczeństwa i pewności można się dodatkowo zabezpieczyć przez siedem dni.

Pozdrawiam serdecznie!