Staramy się z partnerem o dziecko - jaka jest szansa na zajście w ciążę?

Dnia 1 grudnia dostałam bardzo obfitą miesiączkę, trwała ona 14 dni, następną miesiączkę dostałam 20 grudnia, ale była już w normie - czy to normalne?

Od paru dni mam lekkie plamienie brązowo-czerwone. Staramy się z partnerem o dziecko - jaka jest szansa na zajście w ciążę?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

W pierwszej kolejności sugerowałabym wykonać test ciążowy. Jeżeli staracie się Państwo o dziecko, to istnieje prawdopodobieństwo, że doszło do zapłodnienia. Jeżeli wynik będzie negatywny, konieczna będzie wizyta u ginekologa.

Z Pani opisu wynika, że praktycznie cały czas ma Pani krwawienia albo plamienia. Taki stan jest wysoce niewskazany i konieczna jest jak najszybsza diagnostyka. Przyczyn może być wiele, od zaburzeń hormonalnych po mięśniaki macicy. Ginekolog w trakcie wizyty, na podstawie badania będzie mógł powiedzieć, co jest przyczyną Pani dolegliwości.

Pozdrawiam