Starania o ciążę od 9 miesięcy

Witam.Z mężem od 9 mies. staramy się o dziecko jednak dopiero w tym cyklu zaczęłam zwracać większą uwagę na śluz i stosować testy owulacyjne.3.04 wynik testu pozytywny (14dc).Tego dnia w nocy współżyliśmy.Na drugi dzień zobaczyłam ciągnący ok 6cm śluz, więc owulacja dopiero nadchodziła jednak tego dnia nie doszło do zbliżenia, mąż musiał wyjechać.Jestem totalnie załamana.Jakie są szanse, że tym razem mogło nam się udać?Czy jeśli tym razem nam się nie udało powinniśmy zgłosić się do lekarza?

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie powinni się Państwo zgłosić po 12 miesiącach regularnych stosunków. Sądzę, że istnieje prawdopodobieństwo ciąży, ale ciężko jest oznaczyć jak duże. Proponuję jeżeli jednak teraz miesiączka wystąpi udać się po jej zakończeniu razem z mężem do lekarza ginekologa.