Starania o dziecko - co jest nie tak?

Witam serdecznie. Próbuję zajść w ciążę. Wszystkie potrzebne wyniki mam bez zarzutu. Mam cykle w miarę regularne bo ok. 32 dniowe. Próbuję ustalać owulację testami, ale jakoś nigdy nie wskazuje hormonu - wynik wciąż ujemny, a to już 19 dzień cyklu. Zwykle boli mnie podbrzusze i jajnik, a teraz nic. Przy ostatnim cyklu dokonałam wszelkich starań (monitoring cyklu, itd), by udało się zapłodnienie. Jednak nic z tego. Podchodzę do tej kwestii dość swobodnie, ale skoro wszystko wydaje się ok, to dlaczego nie ma efektu? Czy w takim razie mój partner powinien zbadać nasienie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawiła Pani zbyt mało informacji, bym mogła napisać coś, co by mogło Pani pomóc. Przede wszystkim nie wiem, jak długo bezskutecznie stara się Pani o dziecko. Jeśli jest to okres dłuższy niż rok, to warto wziąć się na poważnie za pełną diagnostykę niepłodności, włącznie z badaniem nasienia partnera.

Brak pozytywnych wskazań testów owulacyjnych w obecnym cyklu oraz innych objawów jajeczkowania świadczy, że najprawdopodobniej nie doszło jeszcze do niego. Może się to wiązać z opóźnieniem owulacji w bieżącym cyklu lub wręcz wystąpieniem cyklu bezowulacyjnego.

Pozdrawiam serdecznie!