Cykl bezowulacyjny przy infekcji a starania o dziecko

Witam! Czy cykl bezowulacyjny mógł wystąpić po zapaleniu i stosowaniu tabletek k*** i kremu dopochwowego d***? Ponieważ byłam u lekarza i w czasie owulacji były pęcherzyki graffa jeden 30mm a drugi 33mm ale nie doszło do jajeczkowania. Nadmieniam, że leki odstawiłam dzień przed miesiączką. Mam 25 lat i chcę już z mężem mieć nasze pierwsze dziecko. Za odpowiedź dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.

Leki, które Pani stosowała nie powinien wpływać na zahamowanie owulacji. Natomiast stan zapalny może wpływać na zaburzenia owulacji. Skoro skończyła już Pani kurację to wszystko powinno wrócić do normy.
Pozdrawiam