Stosowanie antydepresantów po rozstaniu

Witam mam problem mianowicie potrzebuje tabletek antydepresyjnych nie moge poradzic sobie z tym ze ukochana osoba mnie po poprostu nie chce nie moge sobie przyjac tego do wiadomosci potrzebne mi takie sa tabletki ktore zalagodza czesciowo moj bol ktory siedzi w glowie

nie ma takich tabletek.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Jakiekolwiek wsparcie farmakologiczne w sytuacjach, o których Pan pisze wymaga wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Może jednak warto wcześniej skonsultować się z psychologiem lub terapeutą, dzięki któremu poradzi Pan sobie w tej trudnej sytuacji bez wsparcia lekami, które jest rozwiązaniem doraźnym, zwalczającym jedynie objawy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter

Leczenie farmakologiczne zaburzeń nastroju odbywa się tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza, najlepiej psychiatry. Dlatego powinna Pani udać się na wizytę. Proszę pamiętać, że leki niwelują jedynie objawy. A w Pani przypadku warto by było też popracować nad przyczynami tego stanu. Wobec tego zalecam również konsultację psychologiczną. Często łączy się ze sobą farmakoterapię i psychoterapię i takie połączenie przynosi bardzo dobre skutki.

Pozdrawiam serdecznie.