Stosowanie leków w leczeniu psychiatrycznym a nasilenie objawów

witam mam pytanie od prawie dzieciństwa lecze się psychiatrycznie spowodowane to jest tym ze mój ojciec pił alkohol prawie przez całe moje dzieciństwo i zycie wszczynał awantury , itp. brałam leki rexetin ale po odstawieniu już dawno zauwazylam moje gorsze samopoczucie i lęki się zwiększyły 3 krotnie i nerwica, odstawialam powoli nienagle leki brałam rok po co je brac jak nic niepomagaja przytylam tylko 20 kilo i efekt żaden, ale mam wrazenie ze zrobiły zemnie rosline i nijestem jużtakajakiedys

Antoni Jakubczyk, dr n. med

Leki usuwają lub łagodzą objawy, nie usuwają przyczyn (te może usunąć tylko długa psychoterapia). Może się zdarzyć, że dany lek nie skutkuje, można wtedy szukać innego, bardziej skutecznego.. Z pytania wynika, że po odstawieniu leku objawy powróciły, co oznacza, że lek jakoś działał. Zalecałbym kontakt z DDA lub poszukania kwalifikowanej psychoterapii
Dr n. med. Antoni Jakubczyk