Stosowanie Lokrenu z powodu nadciśnienia

Witam,mam 61lat,od 10 lat przyjmuję lek Lokren 20,1/2 tabletki na dobę z powodu podwyższonego ciśnienia.Wczoraj wystąpił u mnie ból z tyłu głowy i karku, dziwne uczucie ucisku, zmierzyłam ciśnienie, wynosiło 176/108/61, dzisiaj rano wynosiło 164/112/69. Mam pytanie, przy jakim ciśnieniu jest konieczny kontakt z lekarzem, dzisiaj jest niedziela, jestem za granicą, nie jest to całkiem proste, czy przy tych wartościach ciśnienia mogę czekać do jutra, nie chcę popadać w panikę.Dziękuję,Dana

Lek. Tomasz Budlewski

Przy takich wartościach ciśnienia raczej zaleca się zgłoszenie do lekarza. Przy braku jakichkolwiek więcej objawów można poczekać dzień spokojnie. Zapewne była już Pani u swojego lekarza i otrzymała odpowiednie zalecenia. Pozdrawiam