Stosowanie naturalnego pieprzu na odchudzanie

Witam mam pytnie co lepsze na odchudzanie naturalny pieprz czy gotowy suplement diety z peperyny i jakie są bezpieczne dzienne dawki peperyny i naturalnego pieprzu ziarnistego Proszę o jakieś porady ponieważ do suplementacji nie mam zbytnio przekonania inaczej niż dp pieprzu w naturalnej postaci Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam

W badaniach naukowych nie zostało potwierdzone odchudzające działanie piperyny. Biorąc pod uwagę aktywność biologiczną tego związku ciężko jest oszacować bezpieczną lub skuteczną dawkę. Sugerowałabym ograniczyć się do formy naturalnej - w ilości takiej jaką jest Pan w stanie spożyć razem z normalnymi posiłkami. Podawanie pieprzu w tej formie może pozytywnie oddziaływać na procesy trawienne, a tym samym stymulować metabolizm. Proszę jednak pamiętać, że o rzeczywistym efekcie diety decyduje wykreowanie odpowiedniego deficytu energetycznego, nie ma magicznych środków, których podanie pozwoli schudnąć bez ograniczenia ilości kalorii spożywanych w posiłkach.