Stosowanie preparatu CiltraFleet przed kolonoskopią

Witam, mam mieć wykonaną kolonoskopie 7.11.14, na godz. 9:00, (badanie ze znieczuleniem) dzień przed wziąć preparat CiltraFleet, 1. dawka o 21:00 2 l płynu, natomiast 2 dawka o 24:00 2l płynów, Natomiast w ulotce jest że miedzy 1 a 2 dawką trzeba odczekać 6 do 8 h. a między moją dawką nie ma takiej różnicy. Wypisywała mi to Pani Pielęgniarką. Czy taka różnica przed 1 dawką a 2 jest dozwolona? Proszę o pomoc.

Witam, informacje podane w ulotce mają zwykle charakter przybliżony. Ja nie stosuję konkretnie tego preparatu do przygotowywania pacjentów, przy preparacie Fortrans odstęp w podaniu zalecam 4-5h. Proszę skontaktować się z ośrodkiem - zapewne mają swoje wypracowane procedury i proszę potwierdzić schemat podania