Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych po operacji by-passów

Witam mam 43 lata mam takie pytanie jestem po operacji wystawieniu bajpass żyły przy sercu 10 lat zażywałam tabletki antykoncepcyje od 2lat nie biorę miałam zawał dwa lata temu i odstawilam .Wzeszlym roku przeszłam operacjie właśnie bajpass chce współżyć z mężem i mam pytanie czy mogę brać znowu tabletki czy nie grozi mi ponowny zawał i zapchanie żył od pigułek proszę o radę z góry dziękuję

Lek. Marta Gryszkiewicz

Niestety doustna antykoncepcja może działać prozakrzepowo i z tak obciążonym wywiadem internistycznym jest przeciwwskazana.