Strasznie wypadają mi włosy - co mam robić?

Witam, Mam 21 lat i taki problem, że od jakiegoś czasu, dokładnie jakiś miesiąc, wypadają mi bardzo włosy. Robiłam już badania krwi i tarczycy i wszystko jest ok. Nie biorę żadnych takich leków, od których mogłyby mi wypadać. Byłam już u kilku dermatologów, przepisali mi jakieś płyny, ale nie widzę rezultatu - tylko bardziej wypadaj. Mam z natury rzadkie włosy, więc jeszcze trochę i nie będę miała czego związać. Co mam robić? Proszę bardzo o pomoc eksperta:( Katarzyna

Witam serdecznie,
Najczęściej na efekt stosowanego leczenia trzeba niestety poczekać nawet kilka miesięcy. Oprócz stosowanych zewnętrznie preparatów warto suplementować także witaminy i minerały niezbędne do prawidłowego wzrostu włosa - dostępne bez recepty w szerokim wachlarzu w aptece.
Jeżeli problem, mimo stosowanych zaleceń, się utrzymuje wskazane jest wykonanie badania mikroskopowego włosa - tak zwany trichgram. Wykonują go niektórzy dermatolodzy. Być może wskazane będzie także rozszerzenia badań krwi w kierunku zaburzeń hormonalnych innych niż w przebiegu chorób tarczycy.

Pozdrawiam