Stwierdzenie torbieli w wypukleniu na szyi

W styczniu bieżącego roku zauważyłam u siebie wypuklenie na szyi. Wybrałam się do endokrynologa, który to po USG stwierdził że to torbiel o średnicy 37mm. Zalecił on poczekać pół roku po to by sprawdzić czy rośnie. Gdy zrobiłam USG okazało się że urósł on o 30%. Lekarz stwierdził że niezwłoczna jest operacja, jednakże skonsultowałam to z innym lekarzem i on twierdzi że należy zrobić biopsje. Jestem w kropce, proszę o rade co powinnam zrobić? Moja tarczyca działa prawidłowo: TSH w normie...

Dużo zależy w jakiej części szyi jest zmiana. Jaki dokładnie jest wynik badania USG który może zawierać dokładny (wystarczający) opis charakteru zmiany. Biopsja cienkoigłowa nie jest zabiegiem inwazyjnym i nie będzie błędem jak się ją wykona choć czasami szkoda na to czasu lub po prostu nie jest ona konieczna. Decyzję powinien podjąć lekarz który usuwa tego typu zmiany (zwykle chirurg jeśli tarczyca lub laryngolog jeśli inny narząd na szyi).