Suchość pochwy, ból przy próbach iniekcji po porodzie

Witam, 6 miesięcy temu urodziłam córkę, poród był naturalny, przebiegał prawidłowo, tak jak ciąża. Karmiłam małą przez 5 miesięcy i wówczas nie współżyłam z mężem, ponieważ nie mogłam. Pomimo ochoty, dobrej gry wstępnej moje ciało nie odpowiada na sygnały. Pojawia się suchość pochwy, ból przy próbach iniekcji, a także odczuwam zbyt małe uczucie podniecenia.czy przyczyną powyższych zaburzeń jest wysoki poziom prolaktyny? Dodam że otrzymałam tabletki na zahamowanie pokarmu które nie zadziałały.

Niewykluczone, że prolaktyna, jeśli jej poziom jest zbyt wysoki, blokuje funkcje seksualne.
Najlepszym wyjściem byłaby konsultacja ginekologa seksuologa.
Jeśli Pani jest z Suchego Lasu, to informuję, że w Szpitalu na Polnej jest Poradnia Seksuologiczna, gdzie jest taka lekarka, P.dr G.Jarząbek.
Gabinet jest w ramach NFZ.
Gabinety prywatne to gab. dr Ewy Kucz oraz wspomnianej wyżej dr Jarząbek.
Hyperprolaktynemia po porodzie występuje stosunkowo często.
Pozdrawiam i życzę otrzymania dobrej pomocy. JW, seksuologia.com