Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 0 1 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Swędząca i łuszcząca się skóra wewnątrz dłoni

Swędzi i łuszczy się skóra wewnątrz dłoni, diagnoza wstępna dermatologa: grzybica, mam leki i czekam na wynik z laboratorium. Zalecone rękawiczki do wszystkich prac domowych. Czy jedzenie przygotowywane przeze mnie wcześniej (więc bez rękawiczek) może być potencjalnie niebezpieczne i czy w ogóle grzybica skóry może prowadzić do jakichś dolegliwości wewnętrznych? Czy mogę przenieść chorobę w inne miejsca na ciele przez dotyk (np. mycie zębów)? Jak może się zarazić ode mnie rodzina?
KOBIETA, 64 LAT ponad rok temu

Profilaktyka grzybicy

Grzybica to powszechna choroba. Atakuje różne części ciała. Jak można jej zapobiec? Na ten temat wypowiada się ekspert - lek. medycyny estetycznej Agnieszka Bańka-Wrona.

Lek. Bartosz Małek
69 poziom zaufania

Szanowna Pani, To zależy od rodzaju grzyba. Najczęściej grzyby u osób bez zaburzeń odporności nie powodują infekcji, np. płuc, przewodu pokarmowego. Należy chronić przede wszystkim dzieci przed kontaktem z grzybami. W celu odpowiednich zaleceń i leczenia należy skonsultować się z dermatologiem.

0

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy