Szansa na zapłodnienie po stosunku przed planowaną owulacją 5 miesięcy po cesarskim cięciu

18 grudnia mija 5 miesięcy od pierwszego porodu poprzez cc. Cykle są regularne co 28 dni. Stosunek odbyłam na dwa-trzy dni przed planowaną owulacją. Jaka jest szansa na zapłodnienie?

Milena Lubowicz

Oczywiście szansa na zapłodnienie jest spora. Około 14 dni po stosunku można wykonać test ciążowy lub 10 dni po poziom BhCG z krwi.
Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Przy jednorazowym stosunku prawdopodobieństwo ciąży wynosi około 30 %.