Szkodliwość picia mleka

Dobry wieczór, Chciałam zapytać odnośnie picia mleka. Czy jeśli pije się codziennie w większych ilosciach mleko to może mi to zaszkodzić? Czytałam,że "Zwolennicy picia mleka podkreślają, że mleko jest źródłem wapnia i przeciwdziała osteoporozie, przeciwnicy zwracają uwagę na nietolerancję laktozy u dorosłych i szkodliwość tłuszczu mlecznego.'' I już w końcu nie wiem jak to jest. Z góry będę wdzięczna za odpowiedź ;)

Mleko często jest nietolerowane przez osoby dorosłe ze względu na obecność laktozy lub nadwrażliwość na białka mleka . Lepszym źródłem wapnia - łatwiej strawnym i przyswajalnym są sery i jogurt, kefir itp.
Jeśli nie odczuwa Pani żadnych przykrych dolegliwości (biegunki , wzdęcia, refluks) związanych z piciem mleka ani nie ma Pani żadnych schorzeń autoimmunologicznych czy częstych infekcji górnych dróg oddechowych to może Pani pić mleko.