Tabletka 3 dni później

Witam, mam pytanie dotyczące tabletek antykoncepcyjnych. Otóż przyjęłam tabletkę w 3 dniu okresu, i chciałabym wiedzieć, czy jestem zabezpieczona, czy muszę stosować dodatkowe zabezpieczenie przez jakiś czas. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Zakładam, że chodzi o pierwsze w życiu lub po dłuższej przerwie opakowanie tabletek.
W takiej sytuacji ochrona nie jest pełna i powinna Pani dodatkowo zabezpieczać się (prezerwatywami) przez pierwszy tydzień brania tabletek.