Tabletki, antybiotyki, zabezpieczenie

Bardzo proszę o poradę. Podczas tygodnia bez pigułki tzn.24.01-30.01 biorę antybiotyk. Następne opakowanie tabletek mam rozpocząć 31.01.
Dlatego chciałam zapytać jak długo po przyjmowaniu antybiotyku muszę używać dodatkowych zabezpieczeń np. prezerwatywy?

Witam.

Leki przeciwbakteryjne mogą zmniejszać skuteczność doustnej hormonalnej antykoncepcji. W związku z tym wskazane jest stosowanie dodatkowej, niehormonalnej metody zapobiegania ciąży (np. prezerwatywy) podczas antybiotykoterapii oraz 7 dni po jej zakończeniu.