Tabletki antykoncepcyjne a antybiotyk w czasie choroby

Witam. Lekarz przepisał mi tabletki lesine. Zastanawiam się czy w czasie choroby (co wiąże się z przyjmowaniem leków) mogę brać hormony i czy np antybiotyk nie osłabi działania tabletek oraz czy gdybym chciała odstawić lesine muszę to zrobić w jakimś konkretnym momencie czy po prostu odstawiam je i już. Z góry dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Witam,
Niektóre antybiotyki mogą osłabiać działanie tabletek antykoncepcyjnych. Dlatego w każdym przypadku należy informować lekarza o stosowaniu doustnej antykoncepcji i bardzo uważnie czytać ulotki obu preparatów. Tabletki można odstawić w zasadzie w każdym dniu cyklu. Najlepiej jednak jest to zrobić po zakończeniu kolejnego blistra. Wtedy istnieje najmniejsze ryzyko rozregulowania cyklu.
Pozdrawiam!