Testy WTO a wskazania do testów na SIBO

Witam, Z powodu bólu w prawym nadbrzuszu miałem wykonane testy WTO na nietolerancję laktozy oraz glukozy. Oba testy nie wykazały żadnych nieprawidłowści. Czy w takim przypadku uzasadnione jest wykonanie dodatkowo testów na SIBO przez podanie laktulozy? Czy wyniki testów na nietolerancje wykluczają występowania SIBO ? Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. proponuje udać się do lekarza zlecajacego powyższe badania.