Kobieta , 22 lata Dzień dobry, rok temu miałam operację laparoskopową jajnika lewego -torbiel czekoladowa i usunięcie zrostów . Od tamtego czasu przyjmuję tabletki dwu składnikowe hormonalne z 7 dniową przerwą wg zaleceń lekarza. na ostatnim usg dopochwowym lekarz wykrył na lewym jajniku pęcherzyk, jestem zaniepokojona ponieważ nie wiem o czym to świadczy a nie dostałam żadnej informacji co to oznacza , na prawym jajniku miałam liczne torbielki lub pęcherzyki Proszę o poradę .
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie ginekologiczneBadanie ginekologiczne składa się z dwóch zasadniczych części. Pierwszą jest rozmowa (wywiad lekarski) przeprowadzana przez lekarza z pacjentką, druga to badanie przedmiotowe wewnętrzne (polegające na oglądaniu, dotykaniu, opukiwaniu, osłuchiwaniu), które, w przypadku kobiety, polega na badaniu przez pochwę (per vaginam) i badaniu przez odbyt (per rectum).
  • USG – USG, czyli popularny skrót dla nazwy ultrasonografia, to badanie, dzięki któremu można uzyskać obraz narządów i tkanek organizmu ludzkiego. Obecnie USG jest najpopularniejszym badaniem obrazowym wykonywanym w codziennej praktyce lekarskiej.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: