Twarde zaczerwienienie na pośladku a kleszcz

Na posladku mam twarde zaczerwienienie .Myslalem ze to czyrak.Czy to moze byc kleszcz?

Kleszcz byłby widoczny a opisana zmiana sugeruje, że mogą to być tzw. czyrak - ropne zapalenie okołomieszkowe. Przede wszystkim, nie wolno wyciskać takich zmian, ponieważ może to doprowadzić do rozsiewu bakterii zarówno na skórze jak i do krwi.Ponieważ jest to zmiana wywołana przez bakterie najskuteczniejszą metodą leczenia jest zastosowanie antybiotyku, który wypisze lekarz - zewnętrznie lub doustnie, Jeśli zmianie towarzyszy silny ból, obrzęk lub gorączka należy natychmiast udać się do lekarza, ponieważ może dojść do zakażenia ogólnego z posocznicą włącznie. Czasem niezbędne jest chirurgiczne opróżnienie czyraka. Reasumując zalecam konsultacje lekarską z zastosowaniem odpowiedniego antybiotyku lub ( po ocenie specjalisty) usunięcie chirurgiczne poprzez nacięcie.