Twardość brzucha po laparoskopowym usunięciu wyrostka robaczkowego

Witam, miesiąc temu miałam usuwany wyrostek robaczkowy laparoskopowo. Do dnia dzisiejszego mam twardy brzuch, wiem że były wpuszczane tam gazy, lecz po miesiącu powinne one się wchłonąć. Dlaczego on nadal jest twardy?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Gazy używane podczas operacji laparoskopowej są w większości usuwane już pod koniec zabiegu. Jeżeli brzuch nadal jest twardy warto zgłosić się do lekarza na kontrolę.