Ucisk i rozpieranie pod żebrami i na plecach a złóg na nerce

Od około roku czuje ucisk i rozpieranie w lewym boku pod żebrami i na plecach. Przeszkadza mi to w najprostszych czynnościach, gdy siedzę, schylam się,najmniej gdy leżę.Ucisk jest ciągły o różnym nasileniu,nie jest zależny od jedzenia. Mam osteopenie i hipercalciurie.Lecze się u endokrynologa. Robiłam USG–złóg na nerce 2mm. Ca w moczu-468.4mg/24h(norma >250)Ca w krwi-10.02mg/dl (8.8-10.2mg/dl)Czy tak mały złóg może objawiać się takim uciskiem i czy powinnam udać się do nefrologa?

Złogi nie muszą dawać dolegliwości. Z drugiej strony, obraz usg to jedno, a stan faktyczny może być inny. Okreslenie, co rzeczywiście dzieje się z nerką i jej okolicami może wymagać innych badań, np.urografii. Oczywiście należy skonsultować się z urologiem i nefrologiem.