Uczucie napięcia w szyi i u dołu szyi

Przez pewien czas oczowam takie napiecie, gora szyji i sam dol glowy, cos jakby napiete jakies sciegno, ciezko mi to okreslic. Jak ruszam glowa w dol i w gore to czuje takie przyciaganie jakby taka mocno napieta guma, kiedy robie takie czeste ruchy gora dol to czuje jakbym mial zaraz zwymiotowac. Mam 19 lat, gdzie mam sie udac ?, co to moze byc ?, dziekuje za odpowiedz.

Michał Springer

Witam, objawy takie mogą sugerować przykurcz mięśni karku i szyi. Jest to spowodowane utrzymywaniem niewłaściwej pozycji, zwłaszcza podczas siedzenia (ale również snu). Leczenie polega przede wszystkim na ćwiczeniach rozciągających mięśnie karku i szyi, oraz utrzymywaniu prawidłowej pozycji podczas siedzenia i leżenia. Doraźnie pomóc mogą miejscowe leki przeciwbólowe i rozgrzewające (plastry i maści). Po zestaw ćwiczeń najlepiej udać się do rehabilitanta lub ortopedy. Zawroty głowy mogą się pojawić podczas szybkiego ruszania głową, należy to jednak zgłosić lekarzowi rodzinnemu celem wykluczenia innych przyczyn.Pozdrawiam