Uczucie utraty władzy nad ciałem podczas snu

Dzień dobry, już kilka razy zauważyłam u siebie, że podczas snu dzieje mi się coś takiego jakbym utraciła chwilowo władzę nad całym ciałem i np. nie mogłam ruszyć nawet palcem, nie mogłam nikogo zawołać ani otworzyć oczy, a przy tym nie mogłam oddychać. Proszę napisać co to za choroba i jak ją leczyć oraz co sie dzieje jak się nie leczy tego?

Witam,
Z punktu widzenia psychiki, w nocy może u Pani występować odreagowanie stanów napięciowych z całego dnia. Obserwuje objawy przez Panią opisane u moich pacjentów w terapii, kiedy doświadczają poczucia utraty kontroli nad życiem. Jest to połączenie lęku i paniki związane z utratą kontroli, jakąś niemożliwością w życiu. Proszę sobie odpowiedzieć na pytanie: jak jest obecnie w Pani życiu, czy coś Panią niepokoi, coś Panią przestraszyło, coś się skończyło, czy pojawiły się trudności w ważnej relacji, może jest jakaś obawa dot. przyszłości, albo coraz większy stres w pracy. Ważne, aby skorzystała Pani z konsultacji z psychoterapeutą, stany lękowe skutecznie leczy się w psychoterapii. Warto też sprawdzić, czy wymienione przez Panią objawy nie mają podłoża medycznego. Pozdrawiam

Proszę koniecznie skontaktować się z psychologiem lub psychoterapeutą. Ma Pani mądre ciało, które daje sygnał: COŚ NIE TAK! Proszę go posłuchać i uświadomić sobie nienazwany problem psychologiczny. Ważne aby objawy nie powiększyły się. Pozdrawiam. dobrych snów.