Uczucie zmęczenia, osłabienia i obawa o własne zdrowie

Nic Mi sie nie chce caly czas bym.spala jestem zmeczona. MAM 38 lat Biore tez tabletki na depresie. Mam caly czas mysli ze cos Mi sie stanie np. Zawal serca to czeste mysli. Nie wychodze z domu bez tabletek z obawy ze cos Mi sie stanie. Mam bole karku i barkow. Wszystko mam twarde jak kamien. Z kad sie bierze ten strach przed zawalem serca. Jak nauczyc sie na nowo zyc

Witam. Opisane objawy są wynikiem zaburzeń deoresyjno lękowych. Oprócz stosowania leków konieczne jest podjęcie odpowiedniej psychoterapii.

Mgr Anna Rossa Psycholog, Katowice

Jeżeli chodzi o leki to wygląda na to, że potrzebuje Pani środka przeciwlękowego bardziej niż przeciwdepresyjnego. Proszę się udać w tym celu do dobrego psychiatry.
Takie lęki mają różne przyczyny emocjonalne. W uproszczeniu można powiedzieć, że najwyraźniej układ nerwowy nie radzi sobie z jakąś emocją lub jakimś dylematem i "psychika się przegrzewa". Wtedy często pojawiają się takie objawy.
Żeby znaleźć przyczynę i rozwiązać problem potrzebna jest psychoterapia.
Może Pani również do samodzielnego zastosowania spróbować
http://www.psycholog-katowice.com/jak-pracuje/eft/