USG piersi i torbiel przy aureoli brodawki

Witam serdecznie, byłam dzisiaj na USG piersi. Niestety pani, która robiła USG nie była zbyt rozmowna, kazała tylko zgłosić się za 6miesięcy, wyniku badania niestety nie wyjaśniła... a ja się trochę niepokoję. Mam 25 lat, nie przyjmuję środków antykoncepcyjnych i nie mam dzieci. Oto opis badania: Oba sutki o mieszanej gruczołowo-tłuszczowej strukturze, z cechami wzmożonego włóknienia podścieliska. W sutku prawym na godzinie 7 przy aureoli brodawki widoczna jest torbiel o wymiarach 9,6x7 mm – BIRADS. Zmian ogniskowych litych nie uwidoczniono. Węzły chłonne niepowiększone. Bardzo proszę o poradę i interpretację wyników. Bardzo się denerwuję, a do ginekologa idę dopiero pod koniec maja... ;/ Pozdrawiam, aga

Witam serdecznie,

Aktualnie nie ma powodów do niepokoju. Torbiel opisana w badaniu USG jest zmianą łagodną, a postępowanie w przypadku wykrycia prostej torbieli niewielkich rozmiarów to ponowna ocena USG + badanie ginekologiczne za 6 miesięcy.

Włóknienie piersi to częsta przypadłość kobiet z wieku rozrodczym. Jeżeli towarzyszą temu zaburzenia miesiączkowania, problemy z zajściem w ciążę - wtedy warto pokusić się o badania hormonalne.

Postępowanie to przede wszystkim prowadzenie zdrowego trybu życia (nie palenie tytoniu, zdrowa dieta).

Pozdrawiam serdecznie