Usunięcie tłuszczaka przy kostce i obrzęk po zabiegu

W czwartek usunięto mi tłuszczaka przy kostce po zewnętrznej stronie stopy.Na drugi dzień powstał twardy obrzęk bezpośrednio w okół szwu.Pod obrzękiem stopa jest odrętwiała.Czy to jest normalne?

Raczej proszę w tej sprawie jednak wcześniej udać się na kontrolę do chirurga. Taki stan może oznaczać jakiś proces zapalny jaki wdał się w ranę po zabiegu, który może wymagać leczenia miejscowego albo i wręcz ogólnego. Chirurg po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.