Utrata możliwości przeżywania smutku

Niedawno zmarła bliska mi osoba - dziewczyna, z którą byłem prawie 4 lata, jednak ostatnie miesiące były bardzo burzliwe i padło wiele niemiłych słów i zdarzeń. Pierwsze kilka dni były szokiem, rozpaczą i płaczem. Jednak potem nagle przestałem to wszystko odczuwać. Straciłem możliwość przeżywania smutku, współczucia - wszystko się we mnie wyłączyło. Czuje się jak kamień, zablokowany - i jest mi z tym bardzo źle, bo inni płaczą i rozpaczają a ja jestem jakby nigdy nic. Co jest ze mną nie tak?

Najwyraźniej pana emocje zostały zablokowane. Wydaje mi się że przyda się Panu konsultacja z psychologiem. Pozdrawiam

Czasem podobna reakcja może wynikać z szoku czy głębokiej traumy. Warto zgłosić się do psychologa i przepracować obecne zablokowanie, odcięcie od emocji.