W jaki sposób kontrolować negatywne emocje?

Witam, zauważyłam ze od niedawna pojawiają mi się straszne ataki agresji wobec mojego partnera. Kiedy coś jest nie po mojej myśli, wybucham, występuje wtedy okropna agresja werbalna, potrafię tez rzucać przedmiotami i mówić naprawdę okropne rzeczy i w ten sposób ranić partnera. Po takim wybuchu zaczynam płakać, potem czuje się lżej a ja końcu męczą mnie straszne wyrzuty sumienia, ze go tak potraktowałam. Najbardziej niepokoi mnie to, ze w takim ataku złości, nie mogę się opanować, choć później bardzo tego żałuje. Ostatnio zmieniło się to, ze partner zaczął nowa prace i nie poświęca mi praktycznie w ogóle czasu ani uwagi, czuje się przez niego zaniedbana i niekochana. Mówiłam mu o tym wprost ale jego zachowanie niestety się powtarza, ponieważ jest bardzo zmęczony pracą. Staram się to rozumieć, jednak mój charakter nie radzi sobie z tym. Bardzo proszę o poradę co robić, jak kontrolować negatywne emocje. Staram się zbyt długo nie trzymać stresu w sobie, by później nie kończyło się to takimi wybuchami. Uczęszczam na terapie online z psychologiem ponieważ mam zaburzenie lękowe i osobowość chwiejną emocjonalnie.

Dzień dobry, dziękuję za skorzystanie z ABC Zdrowie, proszę spróbować znaleźć sobie psychoterapeutę, który spotka się z Panią Tête-à-tête. Rozmowa twarzą w twarz jest bardziej prawidłowa i przyniesie lepsze rezultaty. Każdy wybuch agresji można opanować jeżeli zna się pewne metody, najlepiej robić to przy pomocy oddechu i wyciszenia całego organizmu, ćwiczeń relaksacyjnych lub rekreacyjnych na świeżym powietrzu, jak również opanowania myśli agresywnych, które przychodzą do głowy. Życzę powodzenia.