W jaki sposób leczy się przepuklinę wślizgową?

Witam w jaki sposob leczy sie przepukline wslizgowa farmakologicznie czy operacyjnie?

Witam
Wszystko zależy od tzw. "jakości życia" pacjenta. Jeżeli nie może z tym dłużej żyć to operacyjne np laparoskopowa operacja Nissena. W innych przypadkach można leczyć zachowawczo tzn. lekami. Istnieją inne metody np. endoskopowe ale raczej w fazie eksperymentu.
Pozdrawiam