W jaki sposób leczyć załamanie nerwowe, brak ochoty na seks?

Od 3 lat przestalo mnie cieszyc zycie, nic nie sprawia mi przyjemności, przestałam mieć ochote na sex i jedzenie. Czy można to leczyć i jak?

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do psychoterapeuty i/lub lekarza psychiatry, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym mogą określić charakter Pani dolegliwości, a następnie - w zależności od rozpoznania - mogą zaproponować odpowiednią formę / metodę leczenia (tj. psychoterapię i/lub farmakoterapię).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Witam,

Owszem można to leczyć, jednakże dokładny charakter i sposób leczenia będzie możliwy, jedynie udania się na konsultację do psychologa lub psychiatry.

Dzień dobry, objawy które pani opisuje można leczyć na kilka sposobów w zależności od tego z czego wynikają. Zachęcam w pierwszej kolejności zrobić ogólne badania stanu zdrowia np. gospodarki hormonalnej (w tym celu należy się udać do lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie na badania). Po wykluczeniu przyczyn czysto medycznych zachęcam do konsultacji psychologicznej u psychologa - psychoterapeuty, który po kilku spotkaniach diagnostycznych zaproponuje dalsze kroki postępowania - prawdopodobnie podjęcie psychoterapii. Pozdrawiam.