W jaki sposób mam przesunąć okres?

Witam, mam pytanie. Mam dostać okres równo w sylwestra, chciałabym go opóźnić albo wywołać teraz jakoś. Biorę tabletki i dzisiaj biorę 6 tabletkę. Wiem, że można przedłużyć okres nie robiąc przerwy 7-dniowej, ale ja już ją zrobiłam i biorę drugie opakowanie. Co zrobić?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Sterowanie cyklem za pomocą tabletek antykoncepcyjnych jest zawsze obarczone ryzykiem wywołania niepożądanych krwawień o nieregularnym charakterze. Może Pani zrobić wcześniej przerwę siedmiodniową, jako że obecnie zażywa już drugi blister z rzędu, lub rozpocząć kolejne, trzecie opakowanie bez robienia przerwy. Należy przy tym pamiętać, że przerwę wypada zrobić co najmniej raz na trzy miesiące.

Pozdrawiam serdecznie!