Zapomniałam zażyć tabletkę. Jak postępować?

Zapomniałam zażyć przedostatniej tabletki z blistra. Nie robiłam siedmiodniowej przerwy i jestem w trakcie brania tabletek z drugiego blistra. Czy po skończeniu drugiego opakowania, mam robić siedmiodniową przerwę, czy zaczynać brać trzecie opakowanie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie.
Bardzo dobrze Pani zrobiła rozpoczynając od razu kolejne opakowanie. Nie ma jednak potrzeby powtarzania tego zabiegu. Może Pani zrobić 7-dniową przerwę i wrócić do standardowego przyjmowania tabletek.
Pozdrawiam.