W jaki sposób mogę zwalczyć depresję?

Mam 35 lat,leczę się na depresję od ponad 2 lat.Chodzę na terapię i biorę rano Faxolet ER 200mg.Jest dużo lepiej ale chroniczne zmęczenie nie mija w żaden sposób.Badania krwi, hormonu tarczycy, cukru w normie a ja mogłabym spać na siedząco.śpię po pracy i w nocy ale dalej jestem śpiąca i z trudem podnoszę się z łóżka Żadne wakacje nie pomagają. Z trudem zmuszam się do jakiegokolwiek wysiłku. Lekarz psychiatra rozkłada bezradnie ręce a ja nie wiem co robić. Tak nie da się funkcjonować.

Witam Panią. Po przeczytaniu Pani postu zwróciło moją uwagę, że napisała Pani o poprawie w związku z leczeniem. Bardzo ważne jest by lekarz psychiatra zalecający farmakoterapię współpracował z psychologiem. Ważne może być w jakim nurcie pracuje ów psycholog. Badania wskazują, że najlepsze rezultaty daje terapia w nurcie poznawczo-behawioralnym. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam Panią
Napisała Pani „chodzę na terapię”.
Jak często? W jakim nurcie?
Jeżeli wszystkie wyniki badań są w porządku
i systematycznie uczęszcza Pani na terapię,
to już od dawna powinna Pani być w pełni sił witalnych.
Czas trwania terapii zależy przede wszystkim
od zastosowania odpowiedniej metody
oraz zaangażowania, systematyczności
i współpracy osoby zainteresowanej.
Jeżeli powyższe warunki są spełnione
to leczenie depresji trwa kilka miesięcy nie kilka lat.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Witam serdecznie,

Od kiedy uczęszcza Pani na terapię? Z jaką regularnością?
Napisała Pani o poprawie samopoczucia z wyjątkiem chronicznego zmęczenia, z którym nie może sobie Pani poradzić. Owszem - to jest trudne. Leczenie depresji trwa, ale jeżeli pacjent współpracuje i jest zaangażowany w proces terapeutyczny, to wszystko jest na dobrej drodze.
Warto mówić na bieżąco terapeucie o swoich odczuciach. Informacje na temat tego, co się poprawiło, a co stoi w miejscu na pewno będą pomocne do lepszego dążenia w kierunku zdrowia.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA