Waga a balet

Mam 13 lat i chciałabym chodzić na balet, ale ważę 75 kg przy wzroście 158 cm. Mam pare pytań: 1. Ile powinam ważyć, żeby chodzić na balet? 2. Jak to zrobić? 3. Jakie ćwiczenia - byle nie te ćwiczenia, co są na tej stronce, jakieś inne. Dziękuję.
13 LAT ponad rok temu

Witam!

Twoje BMI wynosi 30,12. Oznacza to otyłość. Proszę, skonsultuj się z lekarzem, w celu ustalenia jej przyczyn.

Myślę, że nie ma konkretnej wartości liczbowej odnośnie masy ciała dziewcząt uczęszczających na balet. Zazwyczaj są one szczupłe.

W Twoim przypadku najistotniejsze jest zdrowie. Otyłość zwiększa ryzyko wielu chorób. Zwiększ aktywność fizyczną i wyeliminuj niezdrową żywność. Bardzo duża masa ciała ogranicza dobór ćwiczeń. Powinnaś unikać tych, które wiążą się z dużym ryzykiem kontuzji. Najodpowiedniejsze będą ćwiczenia w wodzie, które odciążają dolne partie ciała. Dobór ćwiczeń warto skonsultować z lekarzem.

Przeczytaj artykuł:
http://portal.abczdrowie.pl/trening-dla-otylych.

Zalecałabym spożywanie 5 posiłków dziennie:
- śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
- II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Ostatni posiłek zalecałabym na 2-3 godziny przed snem. Przynajmniej 1 posiłek powinien być ciepły. Nie można zapominać o śniadaniu. Posiłki powinny być spożywane w spokoju, powoli. Należy dokładnie żuć każdy kęs. Od stołu dobrze jest odejść z niedosytem – uczucie sytości pojawia się dopiero po pewnym czasie.

Pozdrawiam