Waga a zabieg laparoskopii

Dzień dobry:) Mieszkam w UK i niedługo będę miała robiony zabieg laparoskopii(mam policystyczne jajniki); mam lekka nadwagę i lekarz zalecił mi zrzucenie wagi. Czy będę miała duże problemy z zabiegiem jeśli waga nie spadnie na czas? Czytałam na polskim forum ze otyłość nie przeszkadza przy tym zabiegu? Dziękuję za odpowiedź; ) Monika

Witam serdecznie,
Każdy zabieg chirurgiczny ma mniej powikłań, jeśli masa ciała jest jak najbliżej normy. Stąd lekarze chirurdzy, jeśli ich pacjent ma nadwagę lub otyłość, zalecają schudnięcie.
Wiadomo również, ze im większa masa ciała, tym większe ryzyko powikłań, nawet przy takim zabiegu jak laparoskopia.
W Pani przypadku dużych problemów nie powinno być, jednak do czasu zabiegu proszę się postarać by waga choć trochę się zmniejszyła.
Będzie to z pewnością dla Pani najbardziej korzystne.
Pozdrawiam