Waga w miejscu a wykonanie badań

Dzień dobry, Chciałabym się dowiedzieć jakie badania zrobić ponieważ 5 dni w tygodniu ćwiczę przez godzinę a waga jest ciągle taka sama, może jest jakaś przyczyna zdrowotna.

Szanowna Pani,

ćwiczenia to tylko 30% sukcesu, reszta to odpowiednia dieta, może w tym tkwi problem.

Polecam spisywać wszystko, co Pani spożywa w ciągu dnia (najlepiej spisać 3-5 dni) i w szeroko dostępnych programach online, czy aplikacjach przeliczć zawartość energetyczną w Pani jadłospisie.

Jeżeli mimo to okaże się, że dieta jest w porządku można wykonać dla pewności badania hormonów tarczycy: TSH, fT3 i fT4.

Serdecznie pozdrawiam,
Justyna Luty
Dietetyk kliniczny
[url=http://www.justynaluty.pl/]http://www.justynaluty.pl/[/url]

Witam Panią,

Na początku przyjrzałaby się Pani diecie. Aktywność fizyczna oczywiście jest bardzo ważna ale podstawę i 70% sukcesy stanowi dieta.
Jeżeli Pani jadłospis jest w porządku proszę wykonać badania tarczycy - TSH, FT3, FT4 oraz sprawdzić cukier i hormony.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila swój przykładowy dzień - co Pani zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada Pani śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.
kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam.Proponowałabym przeanalizować Pani dietę,niestety 30% to aktywność fizyczna reszta to dieta i być może tu tkwi błąd.Może warto by było udać się do dietetyka.Co do badań to proponuję wykonać badania hormonów tarczycy: TSH, fT3 i fT4.
Pozdrawiam

Należałoby wykonać przede wszystkim analizę składu ciała, ponieważ samo ważenie się niewiele nam mówi. Analiza składu ciała w gabinecie dietetycznym pozwoli określić, czy przypadkiem w wyniku ćwiczeń nie wzrosła masa mięśniowa, a tkanka tłuszczowa zmalała, lub czy nie zatrzymuje się woda w organizmie. Na samej wadze nie da się tego określić. Warto powtórzyć takie badanie ponownie np. po 2 tygodniach i porównać wyniki. Można też mierzyć i zapisywać obwody ciała (talia, biodra, uda), aby sprawdzić, czy rzeczywiście nic się nie zmieniło w wyniku ćwiczeń. Pozdrawiam