Wahania ciśnienia tętniczego

Witam, od 2 lat miewam wahania ciśnienia tętniczego, często gdy się denerwuję ciśnienie wynosi nawet 160/100, pragnę nadmienić, że mam tylko 21 lat. Rok temu gdy zgłosiłam to lekarzowi on zbagatelizował sprawę, dziś znów byłam u lekarza i twierdzi, że to może być na tle nerwowym. Do objawów mogę zaliczyć też czerwone plamy na dekolcie i kłucie w klatce piersiowej i łomotanie serca w godzinach wieczornych gdy kładę się spać. Czy mam powody do tego aby żądać skierowania do kardiologa?

Witam. Nadciśnienie tętnicze pojawiające się u tak młodej osoby zdecydowanie wymaga przeprowadzenia dokładnej diagnostyki jego wtórnych przyczyn (choroby tarczycy, nadnerczy, nerek). Zdecydowanie sugeruję wizytę u Kardiologa bądź w Poradni Leczenia Nadciśnienia Tętniczego (Poradnia Hipertensjologiczna).