Wcześniejsza miesiączka. Czy zrobić przerwę w przyjmowaniu tabletek?

Witam. Przez trzy miesiące brałam tabletki Y*** i po nich źle się czułam. Mój lekarz postanowił zmienić je na N*** i jak najbardziej było wszystko w porzadku, tyle że dostałam miesiączkę (to były ciemne upławy z krwią) 5 dni przed końcem opakowania. Zrobiłam nawet test ciążowy, ale wynik był negatywny. Dziś powinnam rozpocząć nowe opakowanie, natomiast do końca nie jestem pewna, czy powinnam je rozpoczynać czy zrobić 7-dniową przerwę. Dlatego zwracam się do Państwa z zapytaniem. Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Krwawienie, które u Pani wystąpiło to najprawdopodobniej tzw. krwawienie międzymiesiączkowe. Jest ono jednym z działań niepożadanych przyjmowanych przez Panią tabletek antykoncepcyjnych. Nie wydaje się konieczna zmiana terminu rozpoczęcia następnego opakowania, jednak wszelkie wiążące decyzje najlepiej podjąć wspólnie z lekarzem prowadzącym.