Widoczne poszerzone jednorodne hiperechogeniczne echo

Ostatnią miesiączkę miałam 6grudnia. Podejrzenie ciąży, test pozytywny. Trzy dni temu zaczęłam krwawić. '...Jama macicy pusta,widoczne poszerzone jednorodne hiperechogeniczne echo w rzucie endometrium gr.8mm. Jajnik lewy bez zmian, w obrębie prawego jajnika torbiel prosta śr.3cm, zatoka Douglasa wolna. Wynik beta : 3.19 mlU/ml Zalecenia:powtórzyc badania bHCG za dwa dni" Co oznacza ten torbiel? Czy jest jeszcze nadzieja że ciąża jest tylko nie było jeszcze widać zarodka i jaja płodowego?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Szansa na ciążę w opisywanej sytuacji jest mała. Konieczne jest jednak wykonanie kolejnego badanie beta hCG. Torbiel taka jest wynikiem działań hormonów. Nie zawsze wiążę się to z patologią, choć jak wiadomo sama w sobie nie jest prawidłowym zjawiskiem. Przy braku objawów wymagana jest jedynie obserwacja.