Widoczne w obrębie macicy trzy zmiany o morfologii mięśniaków

Witam . Zrobiłam rezonans kręgosłupa dolnego.Niby wszystko jest prawidłowo ale na końcu niepokoi mnie zdanie:Widoczne w obrębie macicy trzy zmiany o morfologii miesniakow jeden w obrębie jamy macicy o śred.10mm i dwa śródziemne o sred.15 i 8 mm.Chciałabym wiedzieć co to znaczy ,czy to coś złego i gdzie mam się zgłosić tzn. Do jakiego lekarza.Z góry bardzo dziękuję

Witam serdecznie,

Mięśniak to łagodne zmiany w obrębie macicy. Stanowią najczęstszy nowotwór niezłośliwy macicy. Proszę udać się wraz z wynikiem do swojego ginekologa celem konsultacji i ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.